09356816913

آموزش SEO ( قسمت 2 )

آموزش SEO ( قسمت 2 )

 

جستجوگرها برای بهینه سازی موتور جستجو است.

SEO همه چیز در مورد بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است.

 

  • طراحی و توسعه وب سایت برای رتبه بندی خوب در نتایج موتور جستجو.
  • بهبود حجم و کیفیت ترافیک وب سایت از موتورهای جستجو.
  • بازاریابی با درک اینکه چگونه الگوریتم های جستجو کار می کنند، و آنچه بازدید کنندگان انسانی ممکن است جستجو کنند.

 

SEO یک زیر مجموعه از بازاریابی موتورهای جستجو است. SEO نیز به عنوان حق چاپ سایت SEO مطرح می شود، زیرا بیشتر تکنیک هایی که برای تبلیغ سایت ها در موتورهای جستجو استفاده می شود، با متن برخورد می کنند.

اگر شما قصد دارید که برخی از SEO های اساسی را انجام دهید، ضروری است که درک کنید چگونه موتورهای جستجو کار می کنند.

 

موتور جستجو چگونه کار می کند؟

 

موتورهای جستجو به منظور ارائه نتایج جستجو، فعالیت های متعددی را انجام می دهند.

خزیدن 

فرایند تهیه تمام صفحات وب مرتبط با یک وب سایت. این وظیفه توسط یک نرم افزار انجام می شود، به نام خزنده یا عنکبوت (یا Googlebot، در مورد گوگل).

 

نمایه سازی 

فرایند ایجاد فهرست برای تمام صفحات وب وارد شده و نگه داشتن آنها را به پایگاه داده غول پیکر از جایی که بعدا می تواند بازیابی شود. اساسا، روند نمایه سازی، شناسایی کلمات و عبارات است که بهترین توصیف صفحه و اختصاص دادن صفحه به کلمات کلیدی خاص است.

 

پردازش 

هنگامی که یک درخواست جستجو می آید، موتور جستجو آن را پردازش می کند، بجز آن رشته جستجو را در درخواست جستجو با صفحات نمایه شده در پایگاه داده مقایسه می کند.

موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو اغلب الگوریتم ربط خود را ده ها بار در هر ماه به روز می کند. هنگامی که شما تغییرات در رتبه بندی خود را می بینید، این به دلیل تغییر الگوریتمی یا چیز دیگری خارج از کنترل شما است.

اگر چه اصل اساسی همه موتورهای جستجو یکسان است، تفاوت های جزئی بین الگوریتم های مربوط به ربط آنها منجر به تغییرات عمده در نتایج مرتبط می شود.

 

جستجوگر کپی رایت چیست؟

SEO Copywriting روش نوشتن متن قابل مشاهده در یک صفحه وب است به گونه ای که برای خواننده خوب است و همچنین اهداف خاص جستجوی را هدف قرار می دهد. هدف آن این است که به شدت در موتورهای جستجو برای شرایط جستجوی هدفمند رتبه بندی کنید.

همراه با متن قابل مشاهده، SEO copywriting معمولا دیگر عناصر صفحه را برای شرایط جستجوی هدفمند بهینه می کند. این شامل عنوان، شرح، کلمات کلیدی، عنوان ها، و متن جایگزین است.

ایده SEO copywriting این است که موتورهای جستجو صفحات محتوا واقعی را می یابند و صفحات اضافی که اغلب به نام "صفحات درهای" هستند که تنها برای دستیابی به رتبه بندی بالا ایجاد می شوند.

 

رتبه موتور جستجو چیست؟

هنگامی که شما هر کلمه کلیدی را با استفاده از یک موتور جستجو جستجو می کنید، هزاران نتیجه را که در پایگاه داده آن قرار دارد نمایش می دهد. رتبه بندی صفحه توسط موقعیت صفحات وب نمایش داده شده در نتایج موتور محاسبه می شود. اگر یک موتور جستجو صفحه اول خود را در موقعیت اول قرار دهد، رتبه بندی وب سایت شما شماره 1 خواهد بود و به عنوان صفحه با بالاترین رتبه فرض می شود.

جستجوگرها فرایند طراحی و توسعه یک وب سایت برای دستیابی به رتبه بالا در نتایج موتور جستجو است.

 

صفحه جستجو و آفلاین چیست؟

به لحاظ مفهومی، دو راه برای بهینه سازی وجود دارد

SEO بر روی صفحه

این شامل ارائه مطالب خوب، انتخاب کلمات کلیدی خوب، قرار دادن کلمات کلیدی در مکان های صحیح، دادن عنوان مناسب به هر صفحه و غیره

Off-page SEO 

شامل ساخت لینک، افزایش محبوبیت لینک ها با ارسال دایرکتوری باز، موتورهای جستجو، تبادل لینک و ...

محاسبه Relevancy 

احتمال دارد که بیش از یک صفحه شامل رشته جستجو باشد، بنابراین موتور جستجو محاسبه ربط هر یک از صفحات در فهرست خود را به رشته جستجو آغاز می کند.

بازیابی نتایج 

آخرین مرحله در فعالیت های موتور جستجو بهترین نتایج مطابق است. اساسا، این چیزی نیست جز نمایش دادن آنها در مرورگر.

 

لینک کوتاه این آموزش : snha.ir/z90e6g

نظرات
ارسال نظر